Rekord w fotoblogu

Jeszcze 4 dni do końca miesiąca czerwca 2024, a już odnotowuję rekordowe wyniki miesiąca za okres 5 lat w kategoriach: wywołaniach, plikach, wizytach i transferze. Chodzi o fotoblog blog.tworze.com

Jestem zaskoczony tym sukcesem. Próbuję też znaleźć odpowiedź dlaczego. Moje przepuszczenia kierują się w dwie strony. Pierwsza to nie związana z pozycjonowaniem stron. Otóż fotoblog prowadzę od 19 lat, to zdjęcia stają się starymi pokazującymi świat który już częściowo przeminął, to już zrobiły się archiwalia. Moje przepuszczenia wynikają z stąd, że odwiedzane są chętniej właśnie te starsze strony, nie to co dodaję teraz. Na przykład taka podstrona blog pożegnalny w którym są zdjęcia z dwóch warszawskich, nie istniejących zajezdni autobusowych Chełmska i Inflandzka.

Drugi powód zainteresowania, to ju działania czysto pozycjonerskie. Do zamieszczonych zdjęć w formacie JPG dodaję też zdjęcia w formacie WEBP. Ponoć lubiany przez Google, a tu potwierdzenie, że najwyraźniej tak. Robię to powoli co jakiś czas, po 1-2 strony. Zawsze to jednak Google widzą, że to nie są strony wiszące po kilkanaście lat bez zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *