Portret

Strona internetowa o portretach

Stylizowana Dama z łasiczką jest motywem strony portret.tworze.com

Przebudowuję stronę, taką mniej ważną, powstała z konkretnej przyczyny, ale przyczyna „minęła”.  Zrobiłem stronę na potrzeby przyjaciela grafika. Był w trudnej sytuacji materialnej, a dorabiał też rysując portrety na zamówienie. Stworzyłem wiec stronę o portretach, obudowałem ją tekstami o malarstwie i zebranymi w internecie notatkami o portretach. Wszystko po to by tym kontentem wypozycjonować jego ofertę rysowania portretów ze zdjęć. Niestety kolega zmarł, nazywał się Krzysztof Borecki był zdolnym grafikiem i rysownikiem w tym portretów. Dla niego teraz zrobiłem inną stronę borecki.tworze.com, a portret tworze.com jest nie potrzebna, bo za rysowanie portretów się nie biorę.

Ale niepotrzebne strony są potrzebne do… eksperymentów. Postanowiłem stworzyć stronę bez gotowych rozwiązań frameworków, bootstrapów, bez jawa script. Tylko HTML i CSS. Wkurzają mnie te długie i liczne pliki CSS które ciągną się za frameworkami. Więc czy da się lekko i prosto… da. Posiłkowałem się wymyślonym przez kogoś menu bez JS, ale to wszystko. Jestem zadowolony, ze mogłem sobie poćwiczyć pisanie kodu HTML/CSS. Wprawdzie myślałem, ze to zajmie dzień, no w porywach dwa, a zajęło tydzień. Ale to też nauka, ze to nie łatwe, ze wymaga wielu eksperymentów by osiągnąć właściwy rezultat. A czas na zrealizowanie profesjonalnej strony to było by jeszcze x5.

Do zajęcia się stroną zachęcił mnie ten wykres, mimo ze nie zajmuję się nią, to rosną statystyki odwiedzin. Szkoda by marnować ten potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *