Jestem znany w Chomiku

Zdziwiłem się, ze mam idące w tysiące pobrania plików z różnych kont w serwisie Chomikuj. Czasem tam coś sobie posłucham obejrzę, ale nic tam nie umieszczałem i to jeszcze poprzez link z własnego serwera. Idąc tropem doszedłem, ze chodzi o okładki płyt które projektowałem. Wśród nich zaś to grafika do płyty soundtrack „REWERS”. Dość licznie też jestem reprezentowany na Allegro i tu wcale nie płyty ale grafika związana z licencją Disney i inne bajki dziecięce.  Zabawne było odkrycie strony na której ktoś wykorzystał projekt tkaniny z motywem Misia Puchatka jako tła strony WWW.

Wśród opisów sposobów pozyskania linków prowadzących do swojej strony nigdy nie spotkałem takiego, by zrobić to poprzez tak ciekawe obrazki, które ludzie będą umieszczać w swych serwisach poprzez linkowanie. Odkryłem całkiem niezły sposób. Oczywiście dla wielu ludzi będzie to jeszcze trudniejsze niż cokolwiek, bo przedtem jednak trzeba to coś narysować.

Próbowałem znaleźć moje zdjęcia które są umieszczane w serwisach tym razem z przeniesieniem na inny serwer. Dobrym sposobem wydało mi się skorzystania z funkcji wyszukiwarki obrazów Google „podobne obrazy”. Uznałem, ze jak mam w top wyszukiwarki obrazków kilka haseł, to są one używane i przez innych. A jednak w ten sposób nic nie znalazłem. Najczęściej trafiam przypadkiem oglądając obrazki zamieszczane na innych stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *