Jak to zrobić by być pierwszym w Googlach

Każdy chce by jego strona była pierwsza w wyszukiwarce Google – to pragnienie jest oczywiste. Każdy też ma prawo wierzyć, że jego strona jest najważniejsza i  dla niego rzeczywiście jest.. Ale dlaczego Google czasem uważają inaczej i dają stronę jako kilkuset którąś? Jak na nie wpłynąć by być na początku, jak są pozycjonerzy to muszą istnieć jakieś sztuczki?
Sądzę, że żeby to zrozumieć, postawmy sobie pytanie – dlaczego z wielu wyszukiwarek właśnie Google są najczęściej używane?
Dlatego, że w ich wynikach są wskazywane strony lepiej posegregowane według naszych oczekiwań. Nie zabezpiecza to całkiem, przed stronami małowartościowymi, ale jest to  lepiej realizowane przez Google jak przez inne wyszukiwarki. Strony wartościowe to takie gdzie znajdziemy to co oczekujemy, a nie te które najagresywniej chcą nam wcisnąć jakiś „towar”.
Jako internauta, użytkownik wyszukiwarek chcemy segregacji i dobierania stron i usuwania z wyników stron spamerów i tych którzy się tam wpychają na siłę.
Jeśli jednak jest się właścicielem strony lub webmasterem zmienia się spojrzenie na wyszukiwarkę. Zamiast stosować się do zasad, chcemy je ominąć, zamiast poddać się kryterium oceny stron uznajemy, że nasza jest najważniejsza. Obmyśliwane są najróżniejsze sztuczki, sposoby i sposobiki. Jednak do zwalczania ich Google ma armię ludzi. Nie da się nic osiągnąć sposobikiem, najwyżej na krótko, a zaraz potem można mieć całkiem usuniętą stronę z wyników wyszukiwań i praktycznie przestać istnieć.
Najlepszą pewną i trwałą metodą jest zrobić wartościową (wg. internautów i wyszukiwarek) stronę.
Wartościowa to jaka?

  • obszerna treść dotycząca jednego tematu
  • częste aktualizacje
  • strony muszą być oglądane przez internautów często, jak najdłużej i otwieranych dużo podstron
  • do strony muszą prowadzić linki dodawane spontanicznie ( nie mieć cech linków masowo kupowanych) najlepiej z poważnych stron
  • podstrony muszą być dobrze opisane w META tagach i musi to być zgodne interesująca zawartością strony
  • kolejne podstrony muszą się szybko ładować
  • nawigacja musi być łatwa dla internautów i obszerna dla automatów z wyszukiwarek
  • im domena starsza i obsługująca ten sam temat zawartości tym lepiej (domeny na rok tanie ale mniej wnoszące)

Link do strony w katalogach i serwisach tematycznych jest wartościowym.
Głównie daje bezpośrednie kierowanie klientów i po drugie jak każdy link wpływa na pozycję w Googlach.
Nie może być krokiem jedynym gdyż wyszukiwarki stosują do wyliczenia wartości strony dużą liczbę różnych czynników i sit.
Jeden krok nawet najgenialniejszy nie może więc pchnąć strony zdecydowanie, potrzeba wielu działań,
w których królem jest TREŚĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *