Uczę się tworzyć strony responsywne

Muszę to opanować. Choćby dla Googli którzy preferują takie strony, które dostosowują się do ekranów różnych urządzeń, do wielkich monitorów bo telefony. By to osiągnąć najlepiej użyć skryptów i arkuszy stylii CSS Bootstrap. Gotowe elementy oszczędzają czas. Przerabiam poszczególne strony na jednej z moich stron np.: O wycieczce do Karpaczao Niemczecho Czechach. Przy okazji sprawdzam ile trwają takie przeróbki, mam kilka stron które trzeba odnowić i muszę wiedzieć jak takie przeróbki wyceniać.

Zmieniłem tez szablon i na tej stronie, teraz tez jest responsywna, ale zastosowałem po prostu gotowy szablon, ale to nie o to chodzi, chodzi mi o to by samemu tworzyć projekty stron. I tu dużo nauczyłem się przez ostatni tydzień.

Sprawdzam po 2 tygodniach i wg Google Analytic o ok 50% wzrosły odwiedziny i o 50% wzrosła ilość stron na sesję. To za mało by stwierdzić, czy rzeczywiście dostosowanie do urządzeń mobilnych poprawia pozycję w gogle, ale tak by wyglądało. Ciekawostka w statystykach serwera, bo tam ilość odwiedzin spadła o prawie 50%, ale wzrosła mimo to ilość tansferu, ilość plików.  Wzrost ilości transferów zrozumiała, bo zmiany spowodowały pobieranie strony do indeksacji, ale czemu odwiedziny spadły to nie mam pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *