5 elementów potrzebnych do podwyższenia pozycji strony WWW

Znalazłem artykuł który przyciągnął moja uwagę, bo jak nie chcieć zdobyć lepszą pozycję w Googlach. (streszczę go i dodam co myślę sam)

1. Dostępność serwisu

Podkreśla się w artykule ważność pliku robots.txt i proponuje narzędzie do sprawdzania jego poprawności (pochodzące od autora strony) Robots Checker

Moim zdaniem całkowity brak robots.txt i tak dla wyszukiwarek udostępnia wszystko, więc jego ważność jest wątpliwa. Zaproponowane narzędzie do sprawdzania jest ot takie sobie, gdyby było edytorem robots.txt… ale nie jest.

Kod powinien być poprawny, a serwer zwracać prawidłowa odpowiedź i udostępniać zawartość. Ważne jest co na stronie odczytają roboty sieciowe. A co, to można sprawdzić w proponowanym symulatorze robota sieciowego (ale tu juz trzeba zainstalować program – nie działa online)

Moim zdaniem poprawność kodu wg specyfikacji W3C ma wpływ minimalny, ale jeśli zbyt często wywoływane są strony błędów np. 404 to może doprowadzić do klęski serwisu.

2. Architektura strony

Serwis powinien być powiązaną klarowną  strukturą., poprzez dostępne i liczne linki wewnętrzne.  Strony powinny być tematycznie powiązane, a dostęp do nich powinien być w maksymalnie 3 kliknięciach.

Ja zalecał bym, by gdy pojawiają się na stronie tematy dodatkowe obok głównego, to lepiej je odłączać od strony głównej i umieszczać w subdomenach. Zysk to uzyskanie specjalistycznego serwisu i liki wzajemne.

3. Keywords

Proponowane jest ciekawe rozwiązanie, którego nie spotykałem dotychczas. Proponuje się by promocje strony rozłożyć na etapy i wpierw promować rozbudowane frazy, a następnie coraz krótsze, by dojść do słów pojedynczych (pojęć ogólnych) np.:

  1. wyszukaj tanie hotele w Zakopanem
  2. tanie hotele w Zakopanem
  3. hotele w Zakopanem
  4. hotele

Ciekawe

4. Treść

Tu zawarli myśl jedną – oryginalna treść. Nie należy korzystać z dostępnych źródeł tekstów i powielać przez cytowanie. Napisz własny tekst.

To ładna idea, ale z praktyki zauważyłem, że obszerny zbiór cytatów może osiągnąć lepszą pozycję wyższą, niż strony z tekstami z których cytaty pochodzą.

5. Linki między stronami w sieci internetowej

Nie można mieć wysokiej pozycji bez linków prowadzących na naszą stronę.  Im więcej linków tym lepiej, ale powinny prowadzić ze stron zaufanych i najlepiej powiązanych tematycznie z naszą stroną WWW.  Podkreśla się rolę serwisów społecznościowych, skąd linki do naszej strony podkreślają jej popularność.

Trudno komentować wagę linków do naszej strony, bo to rzecz podstawowa i znana. Dodał bym tylko, ze wszelkie prace nad popularyzacja serwisów powinny uwzględniać wiele aspektów i tych tu wymienionych 5 to jeszcze nie koniec, choć te są podstawowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *